EV100

Luci algatusel sai tehtud algust projekt “EV100 Kingitused”

Teine koristuspäev Hiie küüni juures.

Nagu suve alguses sai kokku lepitud toimus Hiie küünbi juures teine koristus talgud. Rahvast oli tagasihoidlikult, aga tegijad olid tublid ja saime kah midagi suurt ära teha.  Tänud Lucile, kes meile seda kõike meelde tuletas ja hoidis kätt “pulsil” 🙂 Tänud ka Janikale ja Triinule 🙂

Tekst ja pilte Lucilt.

 

 

Hiieküüni koristamine EV100 kingituseks

Vana-Vigala Hiieküün varises lume all kokku paar aastat tagasi. Praegu on see lihtsalt inetu eterniidi- ja puiduhunnik. Tahame sellest teha ilusa lõkkeplatsi ja infopunkti.

6. mail  korraldas Folklooriselts Kiitsharakad esimese talgupäeva, mille käigul said koristustööd alustatud. Peamine töö on puitmaterjali põletamine ja eterniitmaterjali ladustamine. Seda tööd tuleb jätkata. Vanade müüride vahel saab pärastpoole paigutada tulease, istumispingid, infotahvlid jne.

Teeme ära! talgupäev 6. mail 2017
Vana-Vigala ohvrihiis Vikipeedias

Põhiidee on, et kui Hiie küüni koristamise projekt on Eesti Vabariigi 100. sünnipäevakingitus, siis annab see vist motivatsiooni mõnele teiselegi Vigala elanikele. Kui sügiseks oleks vähemalt eterniit ja kõlbmatu ehituspuu ära viidud ja mingi esialgne lõkeplats tehtud, see oleks juba tore kingitus Vabariigile. Kuulutaksime välja paar talgupäeva (ei teagi, mitu oleks vaja… kas 3? või 6?), kuhu siis kõiki kutsume.   Peaks kirjutama artikkli vallalehes, kus oleksid need kuupäevad välja kuulutatud. Üks telefoninumber, kuhu end registreerida. Igal talgupäeval peaks olema üks “tööde juht” ja üks “söögitegija” (need ei pea alati samad olema).
Talve jooksul jõuame vist mõned infotahvlid kujundada. Kas keegi oskab soovitada mõnda firmat, mis neid mõistliku hinnaga teeb?
Kui on veel ideid, siis palun kirjutage.

Kirjutas Luc

 

Pilt Hiie küünist (jaanuar 2010) autoriks Ülle Ülenurm.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga